Notki

O jakich rzeczach należy pamiętać przy szukaniu swojego pierwszego pracodawcy.


O tym, jak rozwinie się czyjaś zawodowa kariera w dużej mierze będzie uzależnione od tego, gdzie się będzie zaczynać na początku. Z takich też powodów przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba przemyśleć, czy na pewno właśnie tam będzie miejsce, które zagwarantuje odpowiednią przyszłość. Rzecz jasna nie w każdych okolicznościach będzie możliwość wyboru, lecz niekiedy lepiej będzie nieco dłużej poszukać niż narzekać później na niewłaściwą decyzję.

W pierwszej kolejności należy zaznajomić się z firmą, która proponuje pracę, ocenić jej pozycję na rynku i to, co do tej pory udało się jej osiągnąć. Należy zorientować się też, jak sprawdza się jako pracodawca i jakie warunki pracy w niej panują. Tutaj bardzo dobrym źródłem takich informacji będą w pierwszej kolejności przeszli i obecni pracownicy, jacy mogą mnóstwo interesującego powiedzieć o miejscu, w którym pracują.

Rzecz jasna głównym aspektem w czasie wyboru pierwszej firmy są wypłaty, i raczej długo nic się w tym zakresie nie zmieni. Jest oczywistym, że rozpoczynając pracę zarobkową początkowo przedział pensji może być dość niski, ale warto związać się z firmą, jaka może dać ciekawe możliwości.

Ale w przeciągu ostatniego czasu zwiększająca się ilość kandydatów przy podejmowaniu ostatecznej decyzji bierze również pod uwagę pozapłacowe czynniki. I niejednokrotnie to te dodatki właśnie stanowią istotny argument w zachęceniu dobrych kandydatów. Z takich też powodów w czasie negocjacji warto się dowiedzieć, co proponuje dana firma, a w pierwszej kolejności porządnie się zastanowić, które mogą być dla nas ważne.

O ile zaczynając swoją pierwsze parę lat to nauka i zdobywanie nowej wiedzy, to potem wiele osób może stanąć w miejscu z rozwojem zawodowym. Warto więc podczas składania swojego CV dowiedzieć się, jakie i w tym obszarze mogą być możliwości, czy firma będzie zapewniał jakieś szkolenia dobrane do oczekiwań i potrzeb konkretnej osoby.

Na koniec wspomnieć też warto o klimacie i atmosferze które będą panować w nowej firmie. W końcu spędza się w niej blisko jedną trzecią swojego życia, tak więc byłoby bardzo dobrze, żeby ten czas nie był kolejnym przykrym, niewdzięcznym obowiązkiem. Tak więc i o ten aspekt można się dowiedzieć, jeżeli szukać się będzie swojego pierwszego pracodawcy.

You may also like