<!–more–>Najróżniejsze terenowe gry cieszą się coraz większą popularnością wśród małych i dużych firm. Kadra zarządzająca widzi bowiem duże zalety, jakie można odnieść po zorganizowaniu czegoś takiego. Właściwie przeprowadzona gra znacząco może wzmocnić pracownicze relacje, a poza tym poszerzyć kompetencje potrzebne na wielu stanowiskach.
<br>
Jakiś czas temu z naprawdę dużym rozmachem zorganizowano przez znaną firmę farmaceutyczną gra szkoleniowa dla pracowników, którą wielu uważa za największe wydarzenie tego typu. Uczestniczyli w niej bowiem w zasadzie wszyscy pracownicy, co dało w rezultacie blisko pięciuset uczestników. Poza tym całość była pod opieką trzydziestu pięciu trenerów, którzy ponosili odpowiedzialność za zajęcia z grupami zawodników.
<br>
Niewielką część z tej trenerskiej grupy stanowili pracownicy z firmy wszystko organizującej, dużą część kadra zatrudniona w firmie farmaceutycznej. Zostali oni zaproszeni nieco wcześniej do hotelu, w jakim miało się to wszystko odbyć, i tam przeszli krótkie szkolenie. Tym sposobem bez większego problemu poradzili sobie z pracą z uczestnikami.
<br>
Bardzo ważnym trenerem był Prezes Zarządu, który w prywatnym życiu interesuje się alpinistyką. Postanowił on wykorzystać swoją pasję do tego, żeby na podstawie górskiej wyprawy przekazać innym uczestnikom dużo interesującej wiedzy w zakresie zarządzania zespołem ludzi, rozwiązywania sporów i motywacji. Tym samym nawiązał on do zagadnień zespołowej pracy, tak ważnej we wszystkich firmach.
<br>
Podczas opisywanej gry uczestnicy zostali podzieleni na 25 teamów, jakie przez przez kilkanaście godzin zajmowały się zaplanowanymi celami. Najważniejszy element wspomnianej gry stanowiły długie na pół godziny eksperymenty, to znaczy niestandardowe, wymagające odpowiedniego podejścia zadania, w jakich uczestnicy wykazać się musie komunikacją, zaufaniem i kreatywnością.
<br>
Eksperymenty kończone były daniem drużynie tak zwanych kart, z którymi ta powinna się dokładnie zaznajomić. Podczas analizy kart tak naprawdę pracownicy analizowali swoje własne decyzje przez pryzmat pięciu głównych kompetencji, co pozwoliło im się odnieść do pracy, którą wykonują na co dzień.

You may also like